RP meets BdW
RP meets BdW - Roodpetje en Bram de Wolf
Of RP even wat boodschapjes naar Oma wil brengen. Geen probleem, geef maar hier. Maar net wanneer RP de deur uitloopt krijgt hij (jongen - 11 jaar) nog even te horen dat BdW, de wolf, in het bos bij oma rondloopt. Huh, een wolf??!! Ga dan lekker zelf maar, doei!
Gelukkig kent RP zijn sprookjes dus even later is hij toch op weg. Hoe zat het ook alweer, moest hij nou bloemen plukken voor oma? Geen probleem. Toch wel, want dan is hij verdwaald, kak, dat moet natuurlijk ook... En hoe langer RP het pad terug zoekt, hoe meer hij verdwaalt. Gelukkig, daar is een hond, en bij een hond loopt een baasje, toch? Zo gaat dit sprookje, toch?
Jammer! RP kent het sprookje minder goed dan gedacht. De problemen stapelen zich snel en serieus op. Niks geen hondje! BdW staat recht voor z'n neus. Of die boodschappen ooit nog bij oma komen valt te betwijfelen. En what about 'en ze leefden nog lang en gelukkig'?
Interactief De verteller gaat bij RP meets BdW juist op zoek naar de spannende momenten. De vertelling is dan brutaal, hilarisch en herkenbaar actueel. Op meerdere momenten weten RP en BdW dan ook niet meer hoe het verder moet. Is de angst groter dan het gevaar? De inbreng van de groep is hoognodig. Zo komen meerdere thema's aan bod: de natuur onder druk, de kracht van goeddoen, stoerdoenerij, vertrouwen. Roodkapje is hierna nooit meer hetzelfde.
Burgerschap RP meets BdW past heel goed in de lessen Burgerschap. En is totaal niet geschikt voor kleuters dus!
In het eigen lokaal, met veel beeld op het digibord, wordt dit klassieke sprookje aanstekelijk in een hele nieuwe jas gehesen.
min/max 2x per dag - € 260,- (incl reiskosten)
| Uitvoerder | Peter Huppes |
| Locatie | In school |
| Thema | Kinderboekenweek Natuur Pesten/Sociaal |
| Duur | 1:10 |
| Vorm | Voorstelling |
| Discipline |
Cultureel erfgoed
Drama
Beleven Literair |
€ 130,-
28 sep. 2026 - 28 apr. 2028