Tijdreis naar het Almere van 1976

Primair onderwijs, Voortgezet onderwijs, Groep 5/6, Groep 7/8, VMBO onderbouw, HAVO onderbouw, VWO onderbouw

Favoriet

Tijdreis naar het Almere van 1976

Favoriet | Primair onderwijs, Voortgezet onderwijs, Groep 5/6, Groep 7/8, VMBO onderbouw, HAVO onderbouw, VWO onderbouw
Omschrijving

Tijdreis - in deze Museumwoning stap je letterlijk de jaren ’70 binnen.
Educatief bezoek aan de Museumwoning Huis van Haven, Schoolwerf 68.
Een unieke en eenmalige kans om Almere op deze manier te beleven. Het huis zal slechts 1 jaar toegankelijk zijn!

Doelgroep: PO 6/7/8, VO 1 en 2

Hoe was het hier in Oma’s tijd?  Huis van Haven laat zien hoe de eerste huizen van Almere eruitzagen. Ze stonden in groepjes bij elkaar, met speelplekken ertussen. Vanuit een klein appartement in de drukke stad verhuisden gezinnen naar een ruime woning met tuin in een nog lege polder. Alles was nieuw: het huis, de wijk, de plannen en de hoop op een betere toekomst. Om je heen was niets dan de kale polder. Waar kwam je vandaan? Waar waren de scholen? Wat deed je in je vrije tijd?

Het educatieve programma laat leerlingen ervaren, ontdekken en reflecteren op de tijd van toen. Leerlingen ervaren dit aan de hand van persoonlijke verhalen, huiselijke details en interactieve onderdelen die het verleden tastbaar maken. Maar ze kijken ook vooruit. Wat waren toen de idealen en wat kun je daar nu nog mee?

De leeftijdsgroepen krijgen een passend programma. Voor bovenbouw leerlingen ligt de nadruk op beleving en ontdekken. Oudere leerlingen gaan dieper in op maatschappelijke thema’s als duurzaamheid en een gezonde wooncultuur. De rode draad is de geest van de jaren '70: verandering, vrijheid en verbeelding.
Telkens wordt de verbinding gelegd met het leven nu en actuele onderwerpen.

De geschiedenis herleeft en verbindt zich met nu. Scholen kunnen kiezen, combineren en uitbreiden – van korte workshops tot een complete themadag. Het programma biedt volop ruimte voor eigen keuze o.a. uit de volgende thema’s:

  • Minirokken & en wijde pijpen: Wat droegen mensen?
  • Popcultuur: Waar luisterden ze naar?
  • Huis & stad: Hoe dachten ze over wonen en samenleven?
  • Demonstraties en verantwoordelijkheid: Waar kwamen ze voor op? Waar kom jij nu voor op?
  • Ambachten & kunst: Welke technieken en creaties waren populair?
  • Verhalen en schrijven: Wat maakte je mee op school en thuis?

Bij een themadag wordt e.e.a. in overleg met de school samengesteld.
Tijdens een korte workshop zal de klas in drie groepen verdeeld worden. De groepen rouleren bij drie onderdelen. Twee activiteiten worden zelfstandig uitgevoerd onder begeleiding van de leerkracht en een hulpouder, de derde activiteit is onder leiding van een ervaren workshopleider. 

De workshopprijs is een indicatie, afhankelijk van de invulling kunnen er nog materiaalkosten bijkomen.

Praktisch overzicht

  • De Museumwoning Huis van Haven opent vanaf 30 november 2025 op Schoolwerf 68 als onderdeel van het herdenkingsjaar 2025/2026
  • Intieme, inspirerende locatie geschikt voor de groepen 6, 7 en 8 en VO 1 en 2
  • Het bezoek aan de Museumwoning sluit aan bij geschiedenis, burgerschap, natuurbeleving, erfgoed, stedenbouw, architectuur, kunstbeleving 

    NB
  • Voorbereidende informatie en opdrachten zijn beschikbaar.
  • Ook geschikt als themadag.
Uitvoerder Acqua Tornata
Locatie Museumwoning Huis van Haven, Schoolwerf 68
1354 JG Almere Haven
Thema Geschiedenis Feesten/Herdenkingen
Duur 1:30
Vorm Museumactiviteit Workshop
Discipline Beeldend Construeren
Cultureel erfgoed Dans Improviseren
Drama Improviseren
Literair Multimedia Muziek Maken
Prijsindicatie
€ 150,-
Datum
30 nov. 2025 - 30 nov. 2026